Legendarny astronauta dostał swój pierwszy bitcoins prosto z kosmosu.

Chris Hadfield sapce Bitcoin
Słynny kanadyjski astronauta i fan technologii blockchain Chris Hadfield stał się właścicielem pierwszych bitcoinsów w swoim życiu, symbolicznie odbierając je z satelity kosmicznego znajdującego się 35.000 km od Ziemi.

Powiązany:
Sprzęt Blockchain jest teraz na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
Wydarzenie to było transmitowane podczas Asia Blockchain Summit 2020, który odbył się w ubiegłym tygodniu. Transakcja BTC za 100 USD została przeprowadzona przez Dyrektora Generalnego Pixelmatic i Dyrektora ds. Rozwoju Strategicznego w Blockstream Samson Mow.

Mow korzystał z usługi Blockstream Satellite do wysyłania bitcoins. Zazwyczaj transakcje przeprowadzane z jego pomocą są najpierw wysyłane do mempool, co pozwala użytkownikom na synchronizację z siecią Bitcoinów nawet w przypadku braku Internetu.

Jednak w tym przypadku usługa została stworzona w taki sposób, aby przeprowadzić transakcję wyłącznie z przestrzeni kosmicznej z węzła komunikacyjnego transmitującego do trzech satelitów Blockstream na orbicie geosynchronicznej (Telstar 11N, Galaxy 18, Eutelsat 113).

1xBit’s Monthly Tournament. 1.5 Fundusz nagród BTC! Zagraj teraz! Poznaj mapę, wypełnij codzienne zadania. Zdobądź punkty i bądź na szczycie tabeli liderów! Wygraj Dużo: 0.5 BTC!
Sygnał został wysłany do użytkowników na kilku kontynentach, którzy przekazali transakcję do Bitcoin Billionaire blockchainu przez naziemny Internet. Początkowo wpis pojawił się w eksploratorze bloków, a dopiero potem Bitcoiny trafiły do portfela Chrisa Hadfielda.

Astronauta nie mógł „powstrzymać“ swoich emocji, nazywając to zdarzenie „magią“.

Emerytowany pułkownik kanadyjskich sił powietrznych i były dowódca ISS Hadfield trzy razy odwiedził kosmos w 1995, 2001 i 2013 roku. Był znany na całym świecie z występu na ISS z hitem „kosmicznego“ David’a Bowie’ego Space Oddity.